Sandoz 'Chronograph'. Herreur i forgyldt metal med sort skive
Herrearmbåndsur fra Sandoz, ref.nr.: 734Z-93-2, cal. Landeron 248, i urkasse af forgyldt metal og stålbagkasse, sort skive med stregindeks, separat sekundviser, stopursfunktion, riflet optrækskrone, plexiglas, monteret med nyere læderrem, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 39,5 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 2 dage 23 timer 39 minutter 45 sekunder