Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Sæt på fire kinesiske lanterner af lakeret træ og bemalet glas (4)

Vurdering

DKK 2200

Hørsholm

6481592

Sæt på fire kinesiske lanterner af lakeret træ og bemalet glas, med udskårne dragerhoveder foroven. H. 25 cm, diam inkl. drageudskæringerne 31 cm, selve skærmdelen 19 cm.
en mangler glas i øverste del

Kinesiske lanterner, 2 store og 2 mindre, af lakeret træ og bemalet glas (4)

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

8.10, 18.35

Arne Jacobsen. Et sæt på seks 'Syverstole' model 3107 i bøg (6)

Vurdering

4.000DKK

item.HighestBidLabel

2.000DKK

Hørsholm

12.10, 13.16

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)