Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Tre reolmoduler af mahogni (3)

Vurdering

DKK 2000

København

6493550

Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Tre reolmoduler af mahogni, en med låger hvor bag hylder og udtræksbakker, en med låger hvor bag hylder samt en med låger og nedfaldsklap hvor bag hylder og rum samt monteret med lys. Alle tre monteret løst på sokler. H. (inkl. sokkel) 137 cm., B. 101 cm., D. 36 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, borehuller i siden. (3)

To-delt reol af palisander

To-delt reol af palisander

København 02. nov. 19:06

Vurdering

Børge Mogensen. Skænk model 232, teak
Aarhus 02. nov. 21:00

Vurdering

18.000

13.000

Christian Hvidt for Søborg Møbler. To skabe (2)
Aalborg 19:35

Vurdering

800

Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Reolsystem af kirsebær (3) (6)
Vejle 02. nov. 18:22

Vurdering

Kurt Østervig. Høj skænk fra 50'erne af valnød
Vejle 03. nov. 19:31

Vurdering

6.400

5.200

Roskilde 06. nov. 20:15

Vurdering

3.200

2.400

Børge Mogensen for Søborg Møbelfabrik. Skænk med overdel
Aarhus 07. nov. 18:13

Vurdering

10.500

6.400

Rud. Rasmussen. Skænk af massiv eg
Roskilde 31. okt. 11:38

Vurdering

10.500

6.400

Dansk møbeldesign. Skænk af palisander, 1960'erne
Roskilde 02. nov. 20:01

Vurdering

5.600

4.600

Peter J. Lassen. Montana væghængt skabsmodul samt vitrineskab (2)
Aarhus 04. nov. 19:33

Vurdering

800

Et par udstillingsmontre af glas (2)
Roskilde 02. nov. 19:55

Vurdering

Roskilde 06. nov. 20:45

Vurdering

3.400

Gunni Omann for Omann Jun's Møbelfabrik. Skænk af palisander, model '13'
Roskilde 02. nov. 20:44

Vurdering

7.600

6.200

JNL Collection. Lav skænk af fineret mørkt ahorn, model 'Kushiro'
København 06. nov. 20:00

Vurdering

5.200

Studio Novo Rumo. Lav skænk af Rio palisander, 1960'erne
Aarhus 31. okt. 20:05

Vurdering

44.000

27.000