Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Fem loungestole / lænestole af bøg (5)

Vurdering

DKK 2600

Roskilde

6489988

Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Fem loungestole / lænestole med stel af bøg, sortlakerede armlæn, betrukket med ternet uld / hestedækken. H. 83, Sh. 46 cm. Fremstillet og mærket hos Botium. Fremstår med alders- og brugsslitage; betræk med smuds, pletter og huller.

Karen & Ebbe Clemmesen for Fritz Hansen. Et par lavryggede lænestole / 'Safaristole', model '4305' (2)

Vurdering

10.500DKK

item.HighestBidLabel

7.600DKK

Roskilde

12.10, 19.11

Dansk møbeldesign. Overpolstret lænestol, 1940-50'erne

Vurdering

2.000DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

12.10, 21.15

Erik Ole Jørgensen. Lavrygget lænestol, model 'EJ-315'

Vurdering

3.200DKK

Startpris

2.200DKK

Roskilde

12.10, 19.20

Börge Lindau & Bo Lindekrantz. Et par armstole / loungestole, model 'Solo' (2)

Vurdering

1.600DKK

Startpris

1.100DKK

Roskilde

12.10, 18.08

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)