Royal Copenhagen. 'Sommerfugle' tallerkener samt skål på fod, 1800-tallet (7)
Royal Copenhagen. Seks tallerkener samt skål på fod af porcelæn dekoreret med forskellige sommerfugle på græsstængler, langs kanten grenranker og forgyldt rand. Alle mærket med Royal Copenhagens tre bølger. 1800-tallet. Ø tallerkener 22,6-23,3 cm, skål 20,5 cm. Fremstår med stedvis slitage på guldkant. (7)
Slutter om 3 dage 22 timer 25 minutter 56 sekunder