Reolsystem af palisander, 1970'erne - 'Hjørnbo System' (9)
Reolsystem af palisander, bestående af; 3 x underdele / skænke á, H. 70, B. 86, D. 42 cm. 6 x moduler / overdele á, H. 60, B. 86, D. 26 cm. Fremstillet og mærket hos Hjørnebo Møbelfabrik, Horsens - 'Hjørnebo System'. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker.
Auktionen afsluttes: 13. nov. 2024 18:53
6 dage 3 timer 9 minutter 55 sekunder