Poul Henningsen. 'Spørgsmålstegnet', bordlampe monteret med 2/2 originale ravskærme med bundskål.
Poul Henningsen (1894-1967). 'Spørgsmålstegnet', bordlampe monteret med 2/2 originale ravskærme med bundskål. Stemplet Patented. Fatning, fatningshus, afbryderhus og gennemgående afbryder af bakelit. Stamme af bruneret messing. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, mellemskærm med små chips.
Slutter om 1 dag 22 timer 41 minutter 1 sekund
DKK 52.000