Poul Cadovius m.fl. Væghængt reolsystem af teak, 1960'erne (22)
Poul Cadovius (1911-2011), m.fl. Væghængt reolsystem af teak, heriblandt dele til 'Royal System, bestående af; 6 stk. Hylder á, L. 80, D. 20 cm. 4 stk. Hylder á, L. 80, D. 24 cm.
Samt dansk møbeldesign reolsystem, bestående af; 2 stk. Hylder á, L. 80, D. 25 cm. 6 stk. Hylder á, L. 80, D. 20 cm. 4 stk. Vanger á, L. 198 cm.
Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker, skrammer og enkelte hylder med afslag.
Slutter om 4 dage 21 timer 55 minutter 51 sekunder