Poul Cadovius for Royal Persiennen. Væghængt reolsystem af teak, 1960'erne (3)
Poul Cadovius (1911-2011). Væghængt reolsystem af teak, bestående af; 1 x modul, H. 16, B. 80, D. 30 cm. 2 x moduler, ene af nød, andet af teak á, H. 43, B. 80, D. 36 cm. Fremstillet hos Royal Persiennen. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker og finérafslag.
Auktionen afsluttes: 23. nov. 2024 20:23
2 dage 0 timer 44 minutter 8 sekunder