Piaget: Ovalt armbåndsur af 18 kt. guld, ref.nr. 9822. 1980'erne.

Vurdering

DKK 10500

Hørsholm

6484690

Piaget: Ovalt armbåndsur af 18 kt. guld, ref.nr. 9822. Serienr. 296573. Mekanisk værk med manuelt optræk. Gylden skive med sorte romertal og gyldne visere. Riflet optrækskrone med en cabochonslebet safir og safirglas. Urkasse: 24 x 27 mm. Præget læderrem med C-spænde af gyldent metal. 1980'erne. Fremstår med patina på skive og ridser og mærker på urkasse. Uret fungerede på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com kender ikke til service historik og indestår ikke for funktionaliteten.

DKK 7.600

Omega 'Seamaster 30'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1963

Vejle 24 okt.

Vurdering

6.000

5.000

Rolex 'Cellini'. Herreur i 18 kt. hvidguld med sølvfarvet skive
Vejle 21 okt.

Vurdering

38.000

31.000

Omega 'Seamaster'. Vintage herreur i stål med sort skive, ca. 1961
Vejle 24 okt.

Vurdering

5.000

Certina 'Double Security Turtle'. Vintage herreur i stål med sølvfarvet skive, 1960'erne
Vejle 24 okt.

Vurdering

3.200

Jaeger-LeCoultre. Vintage herreur i 18 kt. hvidguld med hvid skive, ca. 1970'erne
Vejle 21 okt.

Vurdering

38.000

31.000

Enicar Watch Co. Vintage herreur i 14 kt. guld med gylden skive, ca. 1960'erne
Vejle 24 okt.

Vurdering

3.400

Omega 'Genève'. Vintage herreur i forgyldt stål med sort skive, ca. 1969
Vejle 24 okt.

Vurdering

6.000

5.000

Vintage Omega Geneve automatic herrearmbåndsur af 18 kt. guld fra 1972
Aarhus 20:29

inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.600

Jeager-LeCoultre. Vintage herreur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1950-60'erne
Vejle 21 okt.

Vurdering

25.000

19.000

Chopard 'Classic'. Dameur i 18 kt. guld med safirer, ca. 2000
Vejle 21:00

Vurdering

19.000

15.500

Cartier 'Trinity Vendome'. Dameur i 18 kt. trefarvet guld med lys skive, ca. 1990'erne
Vejle 21 okt.

Vurdering

18.000

15.500

Omega 'Seamaster Day-Date'. Vintage herreur i stål med guldkappe, ca. 1970
Vejle 21 okt.

Vurdering

8.000

6.400

Zenith 'El Primero Chronograph'. Automatisk herreur i stål med hvid skive, 1990'erne
Vejle 21 okt.

Vurdering

26.000

22.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, ref. 4813.40.01
Roskilde 21 okt.

Vurdering

23.000

18.500

Rolex 'Date'. Vintage dameur i 18 kt. guld med gylden skive, ca. 1964
Vejle 21 okt.

Vurdering

30.000

26.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref. 175.0032
Roskilde 20 okt.

Vurdering

28.000

23.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref. 175.0083 / 375.0083
Roskilde 19 okt.

Vurdering

21.000

16.000

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)