Piaget 'Altiplano'. Midsize dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne
Midsize damearmbåndsur fra Piaget, ref.nr.: 903, cal. 9P, i urkasse af 18 kt guld, lys skive med stregindeks, riflet optrækskrone, mineralglas, monteret med ny læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 31,5 mm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes: 04. nov. 2024 21:05
3 dage 13 timer 39 minutter 45 sekunder
DKK 9.000