+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Peter Nyborg. 'Oceane of Heroes'

Vurdering

DKK 2600

Showroom

København

Varenummer

6281464

Beskrivelse

Peter Nyborg, født 1937. 'Oceane of Heroes'. Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden. 65 x 70 cm. (68 x 72 cm.)

Næste bud

DKK 1.400

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion


Transportpriser

For pris på transport angiv postnummer herunder.

Lignende varer

Lene Wiklund. Olie på lærred 'Egaa Meadow stream with red bridge'

Lene Wiklund. Olie på lærred 'Egaa Meadow stream with red bridge'

Odense 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Erik A Frandsen. glasvase litografi
Aalborg 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

800

Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet. To Pendel, model Pedrera PD3, hvid (2)
Aalborg 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet. To Pendel, model Pedrera PD3, hvid (2)
Aalborg 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Peter Nyborg. 'Bøhmanden' (cd)
Vejle 22 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.400

Næste bud

2.000

Anders Nyborg Olie på lærred
Odense 26 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.400

Næste bud

2.000

Olox / Ole Kristensen. Komposition - olie på lærred
Hørsholm 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

800

Olox / Ole Kristensen. Komposition - olie på lærred
Hørsholm 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

800

Poul Pava. Komposition
København 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

4.200

Peter Chris. ' Harry og Monika' olie på lærred.
Odense 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.600

Næste bud

1.900

Jon Gislason. Komposition
Vejle 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

6.400

Jon Gislason. Komposition
Vejle 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

7.600

Jon Gislason. Komposition
Vejle 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

7.600

Jon Gislason. Komposition
Vejle 23 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

7.000

Niels Erik Gjerdevik. Komposition (cd)
Vejle 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

22.000

Næste bud

10.500

Harald Slott Møller. Kvinde i bryggers. Olie på lærred
Aalborg 22 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

18.000

Næste bud

9.000

Jon Gislason. Komposition
Vejle 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

7.400

Jon Gislason. Komposition
Vejle 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.500

Næste bud

9.000

Jon Gislason. Komposition
Vejle 23 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

5.200

Aage Bernhard Frederiksen & C. Mersing. Forårsmotiv, Fyn & Motiv af Peter Lieps Hus. (2)
Odense 25 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Jon Gislason. 'Landskab'
Vejle 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

5.200

Jon Gislason. 'Gåde'
Vejle 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

4.000

Jon Gislason. 'Abstraktion'
Vejle 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

5.000

Jon Gislason. 'Skælvende figurer'
Vejle 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

5.000

Jon Gislason. 'Møde'
Vejle 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

5.200

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)