Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Per Lütken for Holmegaard. Stor 'Lava' skål fra 1969-70

Vurdering

DKK 5400

Aarhus

6485176

Per Lütken for Holmegaard. Stor 'Lava' skål af flerfarvet glas. Sjælden skål, en del af 'Lava' serien, fremstillet i en begrænset periode fra 1969-1970 for Holmegaard. Sign. 'HG4' og Holmegaard logo samt 'PL 2798'. H. 21 cm. Ø 35 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret brugsspor.

DKK 3.600

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)