Per Lütken for Holmegaard. Stor 'Lava' skål fra 1969-70
Per Lütken for Holmegaard. Stor 'Lava' skål af flerfarvet glas. Sjælden skål, en del af 'Lava' serien, fremstillet i en begrænset periode fra 1969-1970 for Holmegaard. Sign. 'HG4' og Holmegaard logo samt 'PL 2798'. H. 21 cm. Ø 35 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret brugsspor.
Slutter om 3 dage 20 timer 41 minutter 24 sekunder
DKK 3.600