Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Pandora. Halskæde og armbånd af sterlingsølv medfulgt af talrige charms, heraf bl.a. 'Santa/ julemand' og 'Gift Box/ julegave' af sterlingsølv mm. (34)

Vurdering

DKK 2000

Vejle

6481249

Pandora. Klassisk halskæde og armlænke af sterlingsølv medfulgt af 22 forskellige Pandora charms af sterlingsølv, repræsentativ i talrige former og designs, heraf bl.a. 'Santa/ julemand' prydet med rød emalje samt 'Gift Box/ julegave' charm prydet med rød emalje og talrige facetslebne klare sten. Halskæde: L. 45,5 cm. Armlænke: L. 19,5 cm. Pandora smykkerne medfølges af 10 charms af sterlingsølv prydet med farvet glas, sten og bemalet porcelæn, disse fremstillet af ubekendt producent. Samlet vægt: ca. 116 g. Pandora smykkerne fremstår med alm. brugsspor, medfølgende charms af ubekendt producent fremstår med brugsslitage. (34)

Sif Jakobs, Nordahl Andersen, Poul Ipsen m.fl. En samling moderne smykker af sølv og sterlingsølv prydet med bl.a. røgkvarts, ametyster og forgyldte detaljer (13)

Vurdering

3.400DKK

Startpris

2.400DKK

Vejle

10.10, 19.06

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)