Pablo Picasso (1881-1973): 'La Danse des Faunes', 1957. litografi CD
Sign. i stenen Picasso. Udg. 1000 ex for published in Cannes, for Le Patriote, lysmål 43 x 53 cm. I serien tillige udgivet 200 ex, nummerede og signerede
Litteratur: Bloch no 830, Mourlot no 291.
Proveniens: Bruun Rasmussen Auktion 17. juni, 2020 kat nr. 709.
Auktionen afsluttes: 27. nov. 2024 19:01
5 dage 21 timer 4 minutter 40 sekunder
DKK 12.000