Pablo Picasso (1881-1973): 'La Danse des Faunes', 1957. litografi CD

Vurdering

DKK 22000

Hørsholm

6444553

Sign. i stenen Picasso. Udg. 1000 ex for published in Cannes, for Le Patriote, lysmål 43 x 53 cm. I serien tillige udgivet 200 ex, nummerede og signerede
Litteratur: Bloch no 830, Mourlot no 291. Proveniens: Bruun Rasmussen Auktion 17. juni, 2020 kat nr. 709.

DKK 12.000

Kort over Aabenraa, håndkoloreret litografi, 1862

Vejle 08. nov. 19:32

Vurdering

Vilhellm Hammershøi og Kristian Sinding-Larsen: 'Fem portrætter' og 'Husets datter' (2)
Hørsholm 15:28

Vurdering

Plakat med Batman, 'Nonsense! There are no such things as -- uhh', ca. 1966
Vejle 04. nov. 20:47

Vurdering

Ludvig Holberg. 'Dannemarks Riges Historie', 3 bd., 1762-64 (3)
Vejle 05. nov. 19:36

Vurdering

3.000