P. Frigast. Et sæt bouillonskeer af forgyldt sterlingsølv med emalje, ca. 1950'erne (6)

Vurdering

DKK 2600

Vejle

6494947

P. Frigast. Et sæt på seks bouillonskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljedekoration i forskellige farver, ca. 1950'erne. L. 13 cm. Samlet vægt ca. 158 g. Fremstår med brugsspor. (6)

W. & S. Sørensen. Børneskeer af forgyldt sølv fra 'Eventyrserien' (11)

Vejle 02. nov. 20:17

Vurdering

4.400

3.600

Vejle 02. nov. 20:09

Vurdering

4.400

3.600

A. Michelsen. En samling juleskeer af forgyldt sterlingsølv med emalje (14)
Vejle 06. nov. 19:46

Vurdering

8.400

7.600

A. Michelsen. Tre sæt julebestik af forgyldt sølv og sterlingsølv med emalje (6)
Vejle 06. nov. 19:37

Vurdering

3.000

Royal Copenhagen. 'Sommerfugle' tallerkener samt skål på fod, 1800-tallet (7)
Vejle 19:46

Vurdering

A. Michelsen m.fl. En samling juleskeer af forgyldt sterlingsølv, overvejende 1940-50'erne (12)
Vejle 06. nov. 19:52

Vurdering

7.000

6.000

12 stk. Franske sølvknive (12)
Aarhus 06. nov. 17:51

Vurdering

3.200

1.900

Vejle 19:10

Vurdering

2.400

A. Michelsen. Samling juleskeer fra 1943-1960, delvist forgyldt sølv & sterlingsølv m/ emalje. (18)
Odense 05. nov. 18:56

Vurdering

6.400

5.200

Et par øreringe med agat af forgyldt sterlingsølv (2)
København 04. nov. 18:56

Vurdering

Aarhus 07. nov. 19:22

Vurdering

Par cocktailøreringe af  forgyldt sterlingsølv (2)
København 04. nov. 18:54

Vurdering

Rokokospejl i ramme af forgyldt træ og gesso, omkr. 1770
Vejle 21:14

Vurdering

Armring med cubiske zirkoner
Aarhus 04. nov. 18:48

Vurdering

Buddha figur fra Brurma, 1900-tallet.
Hørsholm 19:06

Vurdering

To par ørestikker med perler af delvist forgyldt sterlingsølv. (4)
Hørsholm 07. nov. 21:00

Vurdering

1.000

Et par perleørestikker af forgyldt sterlingsølv. (2)
Hørsholm 07. nov. 19:45

Vurdering

1.000

Stor væglampe fra 50'erne af forgyldt messing
Vejle 02. nov. 18:22

Vurdering

3.200

Olle Andersen: Standur i kasse af rosamalet og delvist forgyldt træ. 1758.
Hørsholm 08. nov. 09:26

Vurdering

Antik væglampe af forgyldt messing
Vejle 02. nov. 18:27

Vurdering

5.200

Cohr, I. Holm m.fl.: En samling sølv (12)
Hørsholm 18:30

Vurdering

3.600

2.800

Giovanni Banci. Sofabord af glas og smedejern
Vejle 05. nov. 19:46

Vurdering

22.000

16.500

Ørestikker af forgyldt og rhodineret sterlingsølv
København 04. nov. 20:01

Vurdering

Valdemar Foersom Hegndal. Kvinde buste (cd)
Aalborg 07. nov. 18:00

Vurdering

800

Boulanger. Ananas-formet bordlampe fra 60'erne
Vejle 02. nov. 18:15

Vurdering

6.400

5.200