Omega 'Speedmaster Professional Moonwatch'. Herrechronograf i stål med sort skive - boks + cert. 2003

Vurdering

DKK 40.000

Vejle

6468988

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Professionel Moon Watch, ref.nr.: 3570.50.00 (145.0022), cal. 1861, serienr.: 77067892, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, optrækskrone med logo, original plexiglas, monteret med original stållænke med foldelukke, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 42 mm. Indvendig L. ca. 18 cm. Medfølges af boks, kasse, to ekstra led samt japansk certifikat fra 2003. Fremstår med lettere brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 32.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref. 3513.50.00

Roskilde 25. nov.

Vurdering

18.000

15.500

TAG Heuer 'Carrera Calibe 16'. Herrechronograf i stål med sort skive - boks + cert. 2006
Vejle 20:50

Vurdering

14.000

10.500

Tissot 'Bulls Eye'. Vintage herreur i stål med two-tone skive, ca. 1950'erne
Vejle 20:57

Vurdering

3.200

Certina 'Bulls Eye'. Vintage herreur i stål med two-tone skive, ca. 1950'erne
Vejle 20:27

Vurdering

3.400

Omega 'Seamaster 30'. Vintage herreur i forgyldt stål
København 20:15

Vurdering

3.400

Enkeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med hvid emaljeskive
Vejle 28. nov.

Vurdering

7.000

5.400

Omega Speedmaster Day Date. Herrearmbåndsur i stål, Ø. 40 mm
Roskilde 25. nov.

Vurdering

21.000

19.000

Omega. Vintage dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1960
Vejle 19:03

Vurdering

1.500

Vejle 28. nov.

Vurdering

6.000

4.600

Baume & Mercier. Dameur i 18 kt. hvidguld med hvid skive, ca. 1980'erne
Vejle 28. nov.

Vurdering

7.000

5.600

Marvin. Dobbeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med perlemorsskive,
Vejle 28. nov.

Vurdering

9.000

7.000

Herrearmbåndsur fra Cartier, model 'Cougar'
Roskilde 19:50

Vurdering

18.000

13.000

Piaget 'Altiplano'. Midsize dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne
Hørsholm 19:48

Vurdering

10.000

8.000

Omega 'Seamaster 600'. Herreur i stål med tropical honey comb skive, ca. 1962
Vejle 19:45

Vurdering

6.000

4.600

Rolex 'Precision'. Vintage dameur i 14 kt. hvidguld ref. 9488
Roskilde 20:24

Vurdering

9.000

7.600

Damearmbåndsur fra Louis Vuitton, model Tambour Rose, ref. Q1J05
Roskilde 19:18

Vurdering

19.000

13.500

Sully 'Lagonda VM'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1950'erne
Vejle 20:51

Vurdering

3.400

2.800

Herrearmbåndsur fra Omega, model Dynamic, ref. 5203.30
Roskilde 19:23

Vurdering

16.500

12.000

Omega 'Seamaster'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1961
Vejle 20:28

Vurdering

5.000

Vejle 18:52

Vurdering

Herrearmbåndsur fra TAG Heuer, model Formula 1
Roskilde 19:48

Vurdering

14.000

11.000

Omega 'De Ville Prestige'. Dameur i stål med brillantbesat perlemorsskive - boks + cert. 2019
Vejle 20:20

Vurdering

12.500

10.000

Omega 'Genevé'. Vintage herreur i 14 kt. guld med sølvfarvet skive, ca. 1970
Aarhus 28. nov.

Vurdering

7.600

5.200

Herrearmbåndsur fra Seiko, model Prospex, ref. SBDC0083
Roskilde 19:20

Vurdering

6.000

4.200

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref. 175.0083
Roskilde 19:15

Vurdering

15.500

11.000