Omega 'De Ville'. Retro dameur i forgyldt metal med gylden skive, ca. 1973
Vintage damearmbpndsur fra Omega, model De Ville, ref.nr.: 511.0379, cal. 625, i urkasse af forgyldt metal og bagkasse af stål, gylden skive med stregindeks, facetteret mineralglas, riflet optrækskrone med logo, monteret med ældre Hirsch rem med forgyldt Omega-spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 32 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive, rem med slid. Medfølges af Gucci etui. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes: 21. nov. 2024 18:52
7 dage 0 timer 28 minutter 47 sekunder