Vurdering

Vejle

6497905

Vintage damearmbpndsur fra Omega, model De Ville, ref.nr.: 511.0379, cal. 625, i urkasse af forgyldt metal og bagkasse af stål, gylden skive med stregindeks, facetteret mineralglas, riflet optrækskrone med logo, monteret med ældre Hirsch rem med forgyldt Omega-spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 32 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive, rem med slid. Medfølges af Gucci etui. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Gilbert Albert for Omega 'Mailles d'Or'. Sjælden dameur i 18 kt. guld, ca. 1964

Vejle 18. nov.

Vurdering

9.000

7.000

Piaget 'Altiplano'. Midsize dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne
Hørsholm 21. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Enicar Watch Co. Vintage herreur i 14 kt. guld med gylden skive, ca. 1960'erne
Vejle 18:57

Vurdering

3.800

3.000

Omega 'Seamaster 30'. Vintage herreur i forgyldt stål
København 21. nov.

Vurdering

3.400

Zenith. Vintage herreur i forgyldt stål med lys skive, ca. 1955-57
Vejle 19:30

Vurdering

Omega 'Genève'. Vintage herreur i forgyldt stål med sort skive, ca. 1969
Vejle 20:00

Vurdering

6.000

5.000

Tissot 'Seastar'. Vintage herreur i forgyldt stål med sølvfarvet skive, ca. 1960'erne
Vejle 18:43

Vurdering

1.300

1.000

Lord Elgin 'Fisher Body'. Vintage herreur i 14 kt. guld med sølvfarvet skive, 1960'erne
Vejle 20:44

Vurdering

6.000

4.800

Lemania. Vintage herreur i stål med roséguldkappe, ca. 1960
Vejle 20:53

Vurdering

3.000

Omega 'Seamaster Day-Date'. Vintage herreur i stål med guldkappe, ca. 1970
Vejle 19:20

Vurdering

8.000

6.400

Omega. Vintage dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1960
Vejle 21. nov.

Vurdering

1.500

Vintage herreur fra Roamer, model Pall Mall i 14 kt guld
Aalborg 21. nov.

Vurdering

7.000

4.400

Damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Atlas, ref. D286.753
Roskilde 19:29

Vurdering

19.000

13.000

Baume & Mercier. Dameur i 18 kt. hvidguld med hvid skive, ca. 1980'erne
Vejle 18. nov.

Vurdering

7.000

5.600

Longines 'Présence'. Herreur i delvist forgyldt stål med gylden skive, ca. 2020
Vejle 21. nov.

Vurdering

3.400

Omega 'Seamaster 120M'. Herreur i 18 kt. guld og stål med blå skive, ca. 1991
Vejle 20:30

Vurdering

8.000

6.400

Omega: De Ville ur af forgyldt stål. Quartz værk. Lænke af 14 kt. guld.
Hørsholm 21. nov.

Vurdering

10.500

7.600

Rolex 'Precision'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1943
Vejle 18. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Omega 'Constellation'. Vintage herreur i stål med guldkappe og pie-pan skive, ca. 1966
Vejle 18. nov.

Vurdering

8.000

6.600

Omega. Vintage herreur i stål med lys skive med separat sekundviser, ca. 1952
Vejle 19:20

Vurdering

5.000

3.600

Limiteret damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Cindy Crawford
Roskilde 20:03

Vurdering

11.500

7.200

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref. 596.1507
Roskilde 20:01

Vurdering

19.000

14.000

Dobbeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med gylden skive
Vejle 19. nov.

Vurdering

9.000

7.000

Roskilde 18. nov.

Vurdering

42.000

32.000

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M med diamanter
Roskilde 19:30

Vurdering

26.000

21.000