Omega 'Constellation'. Vintage herreur i stål med 'pie pan'-skive, ca. 1963

Vurdering

DKK 13000

Aarhus

6494937

Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Constellation, ref.nr.: 168.005, cal. 561, i urkasse af stål med guldkappe på hornene, lys pie-pan skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med senere læderrem, chronometer certificeret automatisk urværk. Ø. 34 mm. Fremstår med lette brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Købt hos Vintage Portfolio i 2021 hvor den er efterset. Original certifikat og garantibevis fra 1966 medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

DKK 10.500

Roskilde 06. nov. 19:56

Vurdering

26.000

19.000

Omega 'Constellation'. Herreur af stål med guldkappe, sølvfarvet pie-pan skive
Roskilde 07. nov. 20:25

Vurdering

13.000

10.500

Omega 'Constellation'. Vintage herreur i stål med sølvfarvet pie-pan skive, ca. 1973
Vejle 04. nov. 20:55

Vurdering

15.000

11.500

Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige Lady, 595.1055
Roskilde 06. nov. 19:57

Vurdering

16.500

11.500

Vejle 31. okt. 21:19

Vurdering

600

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref. 596.1523
Roskilde 06. nov. 20:49

Vurdering

13.000

9.600

Damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Lady, ref.nr.: 795.1203
Roskilde 06. nov. 20:48

Vurdering

13.000

8.400

Omega 'Seamaster'. Vintage herreur i stål med guldkappe og lys skive, ca. 1961
Vejle 07. nov. 20:01

Vurdering

6.000

5.000

Hermés 'Arceau'. Dameur i delvist guld og stål med hvid skive, 2000'erne
Vejle 31. okt. 20:41

Vurdering

7.000

5.600

Omega 'Seamaster 120M'. Herreur i 18 kt. guld og stål med blå skive, ca. 1991
Vejle 31. okt. 21:23

Vurdering

9.000

7.000

Roskilde 04. nov. 19:43

Vurdering

42.000

32.000

Chopard 'Classic'. Dameur i 18 kt. guld med safirer, ca. 2000
Vejle 31. okt. 21:05

Vurdering

19.000

15.500

Omega 'Seamaster 120M'. Dameur i 18 kt. guld og stål med hvid skive med dato, ca. 1995
Vejle 31. okt. 20:42

Vurdering

14.000

10.500

Vintage Omega Geneve Automatic herrearmbåndsur, boks og certifikat fra 1962
Roskilde 06. nov. 20:31

Vurdering

10.500

8.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, 18 kt. guld og stål
Roskilde 06. nov. 20:29

Vurdering

13.000

9.600

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120, 18 kt. guld og stål
Roskilde 06. nov. 20:53

Vurdering

11.500

9.000

Aarhus 07. nov. 19:22

Vurdering

Aarhus 11. nov. 20:15

Vurdering

15.500

13.000

Roskilde 06. nov. 20:01

Vurdering

15.500

12.000

Omega Constellation Automatic herreur i delvis forgyldt stål 1962.
Aarhus 07. nov. 20:14

Vurdering

6.000

4.600

Omega 'Genevé'. Vintage herreur i 14 kt. guld med sølvfarvet skive, ca. 1970
Aarhus 11. nov. 20:18

Vurdering

7.600

5.200

Vintage herreur fra Roamer, model Pall Mall i 14 kt guld
Aalborg 07. nov. 20:00

Vurdering

7.000

4.400