Omega 'Constellation'. Vintage herreur i stål med 'pie pan'-skive, ca. 1963
Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Constellation, ref.nr.: 168.005, cal. 561, i urkasse af stål med guldkappe på hornene, lys pie-pan skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med senere læderrem, chronometer certificeret automatisk urværk. Ø. 34 mm. Fremstår med lette brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Købt hos Vintage Portfolio i 2021 hvor den er efterset. Original certifikat og garantibevis fra 1966 medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Auktionen afsluttes: 11. nov. 2024 20:34
10 dage 13 timer 5 minutter 20 sekunder
DKK 10.500