Ole Wanscher. Sæt på tre lænestole af mahogni, model 166 - 'Senator-serien' (3)
Ole Wanscher (1903-1985). Et sæt på tre lænestole med stel af massiv mahogni, løse springhynder betrukket med uld. Formgivet i 1951. Fremstillet hos CADO, 'Senator-serien'. Fremstår med alm. alders- og brugsspor; betræk med slitage og mærker.
Auktionen afsluttes: 09. nov. 2024 18:34
8 dage 11 timer 2 minutter 4 sekunder