Ole Wanscher for Fritz hansen. Sofabord, mahogni, 1940'erne
Ole Wanscher (1903-1985). Sofabord af fineret og massiv mahogni med hollandsk udtræk, runde ben hvorimellem svungne sprosser H. 57 L. 90/ 150 B. 55 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, mrk. herfra. 1940'erne. Fremstår med brugsslitage på lak.
Slutter om 1 dag 20 timer 46 minutter 23 sekunder