Nanna Ditzel. Sæt på fem 'Trinidad' stole, kirsebær, model '3298' (5)

Vurdering

DKK 5200

Odense

6493246

Nanna Ditzel. Sæt på fem 'Trinidad' stole med skaller af formspændt, finéret kirsebær, stel af satin forkromet metal. Formgivet 1993. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model '3298'. Sh. 44 cm. Fremstår med brugsspor, samt en stol med lille finerafslag på sædet. (5)

DKK 4.800

Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole, 'Myren', model 3101, sort anilinlæder. (6)

Vejle 05. nov. 20:05

Vurdering

21.000

15.500

Arne Jacobsen. Et sæt på otte stole, 'Myren', model 3101, sort anilinlæder. (8)
Vejle 04. nov. 20:05

Vurdering

28.000

21.000

Nanna Ditzel for Fredericia Furniture. 'Trinidad', sæt på seks stole af ask, model 3396 (6)
Roskilde 04. nov. 19:54

Vurdering

15.500

10.500

Nanna Ditzel: To 'Trinidad' barstole med Brd. Andersen cafebord (3)
Hørsholm 02. nov. 18:39

Vurdering

Arne Jacobsen. Et sæt på otte stole 'Syveren', model 3107, sort anilinlæder, Ny siddehøjde 46,5 cm. (8)
Vejle 07. nov. 20:05

Vurdering

36.000

27.000