Montblanc ' Writers Edition: Friedrich Schiller' sæt med fyldepen, kuglepen og blyant +etui ca. 2000 (3)
Montblanc ' Writers Edition: Friedrich Schiller' sæt med top af granuleret rav, krop af sort resin, prydet med forgyldte detaljer, bestående af fyldepen med spids af 18 kt. guld, kuglepen samt stiftblyant, L. ca. 11,5 til 13,5 cm. Stiftblyant, kuglepen og fyldepen er produceret i hhv. 4.000, 16.000 og 18.000 eksemplarer, hvoraf disse er nr. 280. Medfølges af etui. Fremstår med lette brugsspor. (3)
Auktionen afsluttes: 10. nov. 2024 20:30
2 dage 17 timer 58 minutter 1 sekund
DKK 11.500