Montblanc ' Writers Edition: Edgar Allan Poe' limiteret sæt med fyldepen, kuglepen og blyant - boks + hæfte 1998 (3)
Montblanc ' Writers Edition: Edgar Allan Poe' sjældent udbudt, limiteret sæt i midnatsblå resin med fløjlseffekt, prydet med forgyldte detaljer, bestående af fyldepen med spids af 18 kt. guld, kuglepen samt stiftblyant, L. ca. 14,5 cm. Sættet er produceret i KUN 3.000 nummererede eksemplarer, hvoraf dette er nr. 2.482. Medfølges af boks, kasse samt hæfte. Fremstår med lette brugsspor. (3)
Auktionen afsluttes: 10. nov. 2024 20:32
2 dage 15 timer 22 minutter 19 sekunder
DKK 16.000