Marie Wandel. Havnemotiv. (cd)

Vurdering

DKK 1100

Odense

6491756

Marie Wandel (1899-1963). Havnemotiv m/ mole & huse i baggrunden, olie på lærred, sign. MW & rester af udstillingsmærkat på bagsiden 1939 m.m., 56 x 66 cm. (68 x 78) cm.

Ejner Johansen. Havnemotiv m/ båd, Christianshavn i København. (cd)

Odense 26 okt.

Vurdering

Aage Bernhard Frederiksen & C. Mersing. Forårsmotiv, Fyn & Motiv af Peter Lieps Hus. (2)
Odense 25 okt.

Vurdering

Viggo Bertram Jacobsen. Modelstudie. (cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

600

Bent Lohmann. Landskab m/ huse. (cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

Hans Henrik Ditlev Salzwedel. Landskab med kirke
Vejle 18 okt.

Vurdering

Ejner Johansen. Sommerlandskab, Grasten på Thurø. (cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)