Louis Vuitton. 'Montsouris GM' rygsæk af Monogram Canvas

Vurdering

DKK 7.000

Vejle

6475618

Louis Vuitton. 'Montsouris GM' rygsæk af Monogram Canvas udført med besætninger af kernelæder og hardware af forgyldt metal. Monteret med justerbare rygstropper, snørelukke samt flap med spændetamp. I front, lomme med lynlås. Indvendig, et stort rum med en åben sidelomme. Produktionskode: BA1907. Fremstillet oktober 1997 i Frankrig. H. 37 cm. B. 31 cm. D. 13,5 cm. Tasken fremstår med brugsspor og patineret kernelæder, hvorpå skjolder. Slitage på topkant samt snøre med tørrerevner og aldersrelateret slid.

DKK 6.200

Louis Vuitton. 'Sirius 55' softcase kuffert/ rejsetaske af Monogram Canvas

Vejle 25. nov.

Vurdering

6.000

4.800

Et par armstole i Louis XVI-stil, stel af sortmalet og forgyldt træ, ca. 1900 (2)
København 19:50

Vurdering

800

Vejle 26. nov.

Vurdering

Vejle 26. nov.

Vurdering

Russisk sølvsmed. Serveringsske af sølv, Moskva ca. 1895
Vejle 26. nov.

Vurdering

2.200

Lysekrone af bronze, empire stil, ca. 1920
Hørsholm 18:37

Vurdering

Oudin A Paris, Moeris og Mora. Samling lommeure i bl.a. sølv (6)
Vejle 28. nov.

Vurdering

1.000

Giovanni Banci for Hermes. Et par væglamper (2)
Vejle 27. nov.

Vurdering

7.600

3.600

Louis Vuitton. 'Sac Gibecière GM' messenger bag/ skuldertaske af Monogram Canvas
Vejle 25. nov.

Vurdering

6.000

4.600

Et par russiske teskeer lavet til kroningen af zar Alexander II, 1855 (2)
Vejle 26. nov.

Vurdering

Japy Fréres & Cie. Fransk kartelur i Louis Seize-form, 1800-tallet
Vejle 26. nov.

Vurdering

3.400

Tidlig Hingelberg-potageske i sølv, 1906
Vejle 24. nov.

Vurdering

1.500

1.300

Aalborg 19:00

Vurdering

1.500

Kaminur af forgyldt bronze, 19/20 årh.
Roskilde 26. nov.

Vurdering

800

Dame lommeur 'Cylindre Huit' af 18 kt. guld med nøgle.
Aarhus 26. nov.

Vurdering

7.200

5.400

Etui/ tabatière samt to sukkertænger af sølv og sterlingsølv (3)
Vejle 19:36

Vurdering

1.500

Vejle 28. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Royal Copenhagen. 'Sommerfugle' tallerkener samt skål på fod, 1800-tallet (7)
Vejle 26. nov.

Vurdering

3.000

2.400

Technos 'The King'. Retro herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1970'erne
Vejle 28. nov.

Vurdering

1.500

Vejle 26. nov.

Vurdering

3.000

1.800

Vejle 28. nov.

Vurdering

Vejle 20:11

Vurdering

3.000

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref. 596.1523
Roskilde 27. nov.

Vurdering

13.000

9.600

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra, ref. 196.1114
Roskilde 27. nov.

Vurdering

31.000

22.000