Lina Christensen: Bred 'Extra' armring af sterlingsølv, dess. 422E.

Vurdering

DKK 4000

Roskilde

6492486

Lina Christensen: Bred 'Extra' armring af sterlingsølv i moderne, asymmetrisk design. Dessin nr. 422E. Str. M (medium). Bredde: 2,7 cm. Indvendig omkreds: 19 cm. Vægt 122,4 g. Georg Jensen efter 1945. Fremstår med almindelig brugsslitage.

Lene Munthe: Halskæde af sterlingsølv. Dessin nr. 425.

Roskilde 06. nov. 19:29

Vurdering

9.000

7.200