Lilly Katharina Siticum. 'Blå-fuglen'

Vurdering

Vejle

6495216

Lilly Katharina Siticum (1924-2017). 'Blå-fuglen', olie på plade, sign. LK Siticum. 25 x 30 cm (27 x 33 cm). (cd)

Helge Christensen, cd. Havneparti med garn.

Odense 16. nov. 19:20

Vurdering

Folmer Bonnén. kornmark og skovbryn Olie på plade
Aalborg 15. nov. 19:28

Vurdering

600

Frank Hammershøj. Abstrakt landskabskomposition (cd)
Odense 16. nov. 20:11

Vurdering

4.800

Erik Kærslund. Havnemotiv m/ både. (cd)
Odense 15. nov. 18:55

Vurdering

Holger Lübbers. Kystparti
Aarhus 13. nov. 18:02

Vurdering

Alex Andersen. Havneparti m/ person & både (cd)
Odense 11. nov. 15:19

Vurdering

Claus Brusen. Beauty and the Beast. Olie på plade
Aalborg 13. nov. 20:20

Vurdering

13.500

5.400

Billy Sjur Ohlsen, landskabskomposition, olie på plade
Aalborg 16. nov. 19:53

Vurdering

600

Harald Kjær. Indgangsparti. Olie på plade.
Aalborg 15. nov. 19:50

Vurdering

800

Jens Bilgram. Klovn olie på plade sign.
Aalborg 16. nov. 19:26

Vurdering

August Jerndorff, portrætter af ældre sydlandske mænd., olie på plade (2)
Aalborg 15. nov. 19:52

Vurdering

800

Karl David Mygind. Kvindeportræt.
Odense 19:42

Vurdering

Johannes Johannessen. Norsk dallandskab, Balestrand, 1922
Vejle 19:40

Vurdering

C. La Cour: Motiv fra Tromsø Amt - olie på plade
Hørsholm 13:24

Vurdering

Ubekendt maler. Strandparti
Vejle 19:53

Vurdering

Robert Hull. Kvindeportræt, olie på plade(cd)
Odense 16. nov. 16:50

Vurdering

Axel Schovelin. Skovparti m/ sø & bro.
Odense 18:30

Vurdering

Ubendt maler. Søparti med promenade
Vejle 19:45

Vurdering

Ubekendt maler. Klippelandskab med jæger og jagthund
Vejle 19:38

Vurdering

Leonard Olschansky. Cirkuskomposition (cd)
Vejle 13. nov. 20:08

Vurdering

4.200

Jan Sivertsen. 'Blå Tekno', 1987/88 (cd)
Vejle 09. nov. 18:58

Vurdering

12.000

8.200

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 14. nov. 18:31

Vurdering

Odense 11. nov. 16:49

Vurdering

William Hansen. Blomster i vindueskarm. (cd)
Odense 09. nov. 18:47

Vurdering

800

Hans Voigt Steffensen. Parkparti med personer, 1972
Vejle 13. nov. 20:12

Vurdering

12.000

8.000