Lene Regius. 'Dark Dance', stor vase af keramik, cd
Lene Regius (f. 1940). 'Dark Dance', stor vase af keramik, modelleret med balusterformet korpus med indridset ornamentik i relief, dekoreret i polykrom glasur i gule, hvide og røde farver, sort halsrand. H. 38, Ø. 35 cm. Sign., dat. og betitlet under bund med monogram 'R' 12 'Dark Dance'.
Slutter om 4 dage 20 timer 56 minutter 43 sekunder
DKK 3.600