Koralsmykker bestående af: to halskæder og to armbånd. (4)

Vurdering

Hørsholm

6491828

Koralsmykker bestående af: halskæde i forløb med perler af koral, halskæde i forløb med koralsplitter og to armbånd med perler af koral og lås af forgyldt metal. Streng med perler af koral medfølger. Perlediam. 4-7 mm. Længde: 11, 38, 42 og 52 cm. (4) Løs streng har fire imiterede koral perler. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

DKK 850

Pandora, Grann & Laglye m.fl. En samling smykker og bestikdele af sølv og sterlingsølv (7)

Vejle 14. nov. 20:44

Vurdering

1.800

Gerda Lyngaard: Smykkesæt af ben. (3)
Roskilde 14. nov. 18:54

Vurdering

Smykkesæt af forgyldt sølv med granater. (3)
Hørsholm 14. nov. 17:37

Vurdering

800