+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Klassisk tennisarmlænke af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 3.95 ct.

Vurdering

DKK 38.000

Showroom

Vejle

Varenummer

6449886

Beskrivelse

Klassisk tennisarmlænke af 18 kt. hvidguld prydet med 65 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 3.95 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I) samt en enkelt Cape (M)(udskiftet?), klarhed: VS-SI. L. 21 cm, B. 3 mm. Vægt 15,8 g. Lette brugsspor.

Næste bud

DKK 30.000

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Klassisk tennisarmlænke af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.45 ct.

Klassisk tennisarmlænke af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.45 ct.

Vejle 11. nov. 20:45

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

15.000

Næste bud

11.500

Vintage crossover brillantring i 18 kt. hvidguld, 0.64 ct.
Vejle 20:49

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.000

Næste bud

8.800

Eternityring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.45 ct.
Vejle 14. nov. 18:26

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

3.400

Portugisisk brillantring i 19 kt. hvidguld med Tahiti- og South Sea-perle perlering, stor str.
Vejle 11. nov. 20:27

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

10.500

Ring i 18 kt. hvidguld med brillanthjertevedhæng, 0.14 ct.
Vejle 19:42

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

4.000

Topas- og brillantring i 18 kt. hvidguld
Vejle 20:42

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.000

Næste bud

8.600

Tennisarmlænke i hvidguld, 1.45 ct.
Vejle 11. nov. 20:50

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

23.000

Næste bud

18.500

GIFA. Brillantarmbånd af 14 kt. hvidguld, 0.27 ct.
Vejle 19:54

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.500

Næste bud

9.000

Italiensk brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.48 ct., stor str.
Vejle 11. nov. 21:11

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.000

Næste bud

8.400

Eternityring i 18 kt. hvidguld med Swiss Cut diamanter, 1.68 ct., stor str.
Vejle 11. nov. 19:28

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

18.000

Næste bud

14.000

Crossover diamantring af 14 kt. hvidguld
Vejle 19:00

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.400

Næste bud

1.800

Ulrich Design. Alliancering af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 0.42 ct.
Vejle 19:08

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

4.000

Diamantrosetring i 9 kt. guld, 0.50 ct.
Vejle 20:10

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.600

Næste bud

2.600

Salvini. Italiensk brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.25 ct.
Vejle 14. nov. 20:38

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.000

Næste bud

4.600

Fransk interlock diamantring i 18 kt. hvidguld, 0.35 ct.
Vejle 19:56

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

8.000

Næste bud

6.400

Ring i 18 kt. guld med tigerøje, elfenben og diamanter
Vejle 20:38

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

15.000

Næste bud

10.500

Tennisarmbånd med diamanter af 18 kt. hvidguld, ca. 5,00 ct..
København 19:02

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

84.000

Næste bud

66.000

Penta Preziosi. Halskæde i 18 kt. hvidguld med integreret brillantvedhæng, 0.53 ct.
Vejle 11. nov. 20:50

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.000

Næste bud

8.400

Diamantring i 18 kt. hvidguld, 1.06 ct.
Vejle 11. nov. 20:18

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

19.000

Næste bud

15.500

Marco Pasero & Co. Lang brillanthalskæde i 18 kt. hvidguld, 1.21 ct.
Vejle 10. nov. 20:51

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

23.000

Næste bud

16.500

Ring i 18 kt. guld med diamanter
Vejle 19:52

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.000

Næste bud

4.000

Diamantring af 14 kt. hvidguld, ca. 0.93 ct.
København 19:02

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

26.000

Næste bud

18.000

Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
København 18:48

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.600

Næste bud

2.400

Diamantring i 8 kt. guld, 0.20 ct.
Vejle 19:00

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

2.000

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.0.35