Kay Kørbing. 12 stole model 'KK1' (12)
Kay Kørbing, model 'KK1'. 12 spisestole af brunt glasfiber, ben af stål med bevægelige fødder, løse sædehynder betrukket med blomstret ternet stof med kraftig slitage. Tegnet 1955. H. 77 cm. Sh. 44 cm. Fremstår med kraftig slitage. Løse skaller, maling pletter, rust, manglende fødder mm. Flere sædehynder mangler samt hynder med porøst skum.
Slutter om 4 dage 20 timer 38 minutter 30 sekunder