Kasper Salto. 'Little Friend' bord, Fritz Hansen
Kasper Salto. Little Friend lille lampebord/ sidebord, trebenstel af poleret aluminium, forkromet stamme, plade af hvid kompaktlaminat, H. 60 cm. Ø 45 cm. Fremstillet Hos Fritz Hansen, mærkat herfra. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker på fod.