Karl Aage Riget (1933-2001). Tre kompositioner. Serigrafier. "Fra min billedkalender, onsdag" prøvetryk, sign. Riget, 71 x 56 (77 x 52) cm., "Harmonikaspiller nr. 2" E.T. 34/90, sign. Riget, 73 x 55 (75 x 57) cm. "Ternet jukebox nr. 2" prøvetryk, 5/50 sign. Riget, 49 x 45 (66 x 57) cm. (3) cd
Proveniens: Danske Bank.