Kai Kristiansen for Schou Andersen. Spisebord, palisander
Kai Kristiansen. Spisebord af finéret palisander, sarg med udtræk med runde integrerede greb, to medfølgende tillægsplader, tilspidsede ben, opbevaring til tillægsplader under topplade. 1960'erne. H. 72 L.140-240 D. 90 cm. Fremstillet hos Schou Andersen. Alm. aldersrelateret slitage.