Kai Kristiansen for Feldballes Møbelfabrik. Væghængt 'FM' reolsystem af palisander, 1960'erne (7)
Kai Kristiansen (f. 1929). Væghængt 'FM' reolsystem af palisander, bestående af; 1 x modul á, H. 50, B. 86, D. 40 cm. 2 x hylder á, L. 86, D. 24 cm. 2 x hylder á, L. 86, D. 28 cm. 2 x vanger, L. 207 cm. Fremstillet og mærket hos Feldballes Møbelfabrik. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker og finérafslag.
Auktionen afsluttes: 09. nov. 2024 18:33
7 dage 22 timer 0 minutter 26 sekunder