Johannes Andersen for Uldum Møbelfabrik. Spisebord af teaktræ, 1960'erne
Johannes Andersen. Spisebord af teaktræ, rektangulær plade med hollandsk udtræk, tilspidsede ben af massiv teak, én medfølgende tillægsplade under skjult plade. H. 72, B. 170/260, D. 90 cm. Fremstillet hos Uldum Møbelfabrik. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder bl.a. topplade med ridser, mærker samt enkelte 'pletter' med gennemslibning.
Slutter om 4 dage 21 timer 35 minutter 16 sekunder
DKK 1.800