Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Johannes Andersen for Uldum Møbelfabrik. Et sæt på fire stole í teak og anilin læder, 1960'erne. (4)

Vurdering

DKK 6400

Aarhus

6399697

Johannes Andersen. Et sæt på fire stole i massivt teaktræ. H. 77 cm. Sh. 44 cm. Fremstillet og stemplet hos Uldum Møbelfabrik. Fremstår med alm. aldersrelateret brugsspor, kopstykker med nogle rep, små hak og mærker. Sæder professionel nybetrukket med sort anilin læder. (4)

DKK 5.200

Farstrup. Sæt på fem stole, teaktræ (5)

Vurdering

5.200DKK

Startpris

4.000DKK

Aarhus

17.10, 17.18

Niels Koefoed. Sæt på fire stole. model 'Lis' af massiv egetræ (4)

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.200DKK

Aarhus

13.10, 18.10

Bertil Fridhagen, tilskrevet. Fire spisestole, palisander / anilin læder (4)

Vurdering

5.200DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

19.10, 19.14

Sorø Møbelfabrik. Spisebordsstole af bøg og teak (4)

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

17.10, 18.25

Niels Kofoed. Sæt på 4 stole. model 'Lis' af massiv palisander (4)

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.400DKK

Aarhus

11.10, 19.10

Farstrup Møbelfabrik. Sæt på fire stole af teak / bøg, 1960'erne (4)

Vurdering

2.000DKK

item.HighestBidLabel

1.100DKK

Roskilde

12.10, 21.59

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)