Johan Henriques (1882-1956): Gårdparti fra Fyn, olie på lærred, 1951

Vurdering

Hørsholm

6486148

Johan Henriques: Gårdparti fra Fyn, olie på lærred, 1951. Betegnet på bagsiden. Signeret monogram. 41 x 55 cm (51x65 cm).

Vibeke Barter. 'Danseskoen'

Vibeke Barter. 'Danseskoen'

Vejle 09. nov. 20:12

Vurdering

Jørgen Aabye. Portræt af Olaf Seligmann, 1951
Vejle 20:10

Vurdering

Johan Henriques (1882-1956): Selvportræt olie på lærred
Hørsholm 14:35

Vurdering

Hans Henrik Ditlev Salzwedel. Parti fra Pæstø med kirken set fra syd
Vejle 19:37

Vurdering

600

Aage Arbjerg. Landskabsmotiv fra Hirsholmene, 2003
Aarhus 10. nov. 18:20

Vurdering

Jan Sivertsen. 'Blå Tekno', 1987/88 (cd)
Vejle 09. nov. 18:58

Vurdering

12.000

8.200

Jon Gislason. Komposition
Vejle 13. nov. 20:00

Vurdering

10.500

7.000

Jon Gislason. Komposition
Vejle 13. nov. 19:24

Vurdering

10.000

5.200

Mogens S. Andersen. Vinterskov. (cd)
Odense 16. nov. 19:04

Vurdering

Kaj Leopold Holst . Kystparti, olie på lærred
Odense 11. nov. 12:55

Vurdering

Peer Strande Hansen. Figurkomposition, olie på lærred
Aalborg 13. nov. 19:00

Vurdering

2.800

Jon Gislason. Komposition
Vejle 13. nov. 19:57

Vurdering

10.500

7.400

Axel Peter Werner Parsberg. Italiensk gadeparti fra Anticoli
Vejle 19:42

Vurdering

Ubekendt kunstner, olie på lærred, komposition
Odense 11. nov. 17:13

Vurdering

Svend Nielsen. Gadeparti fra Bornholm
Vejle 09. nov. 20:39

Vurdering

650

Viggo Bertram Jacobsen. Modelstudie. (cd)
Odense 09. nov. 18:34

Vurdering

Peter Chris. ' Harry og Monika' olie på lærred.
Odense 11. nov. 16:41

Vurdering

3.600

1.900

Einer Johansen. Parisermotiv fra Place Piaalle. (cd)
Odense 09. nov. 19:00

Vurdering

600

Jimmy Jørgensen. Abstrakt komposition (cd)
Vejle 10. nov. 19:33

Vurdering

7.000

4.600

Christian Blache. Havneparti fra Toldboden, København.
Odense 12. nov. 20:19

Vurdering

6.400

2.800

Johnny Schmidt. 'Landskab Færøerne', 2019
Vejle 16. nov. 19:33

Vurdering

Jens Ulrich Petersen. 'K'
Vejle 09. nov. 20:35

Vurdering

7.000

4.400

Odd Moe. ’Psykodramatisk landskab’ (cd)
Vejle 09. nov. 18:43

Vurdering

10.000

7.800

Robert Kemm: Kystparti med muslingsamlere, 19. årh.s slutning
Hørsholm 14:15

Vurdering

6.400

3.200

Mouritz Nørgaard. Sommerlandskab med åløb. (cd)
Odense 15. nov. 19:00

Vurdering