Jørgen Bækmark for FDB Møbler. To-pers. sofa / modulsofa af teak, model 'J 84A-2'
Jørgen Bækmark (1929-2021). To-pers. sofa / modulsofa med stel af massiv teak, sæde, ryg og armlæn betrukket med uld. L. 140 cm. Formgivet i 1959. Fremstillet hos FDB Møbler, model 'J 84A-2'. Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder betræk med slid, huller, mærker, reparationer - skal ompolstres. Stel med ridser og mærker.
Slutter om 4 dage 22 timer 46 minutter 56 sekunder