Jens Juul Eilersen for Eilersen. Unik skammel/puf model Bun
Jens Juul Eilersen for Eilersen. Unik skammel/puf model Bun, betrukket med sølvfarvet PU - polyurethan/kunstlæder.
H. 40 cm. B. 40 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med enkelte mærker og ridser.
Vejl. udsalgspris 3.288 kr.
Dette er en prototype som er specialfremstillet i forbindelse med Eilersens 3Daysofdesign-udstilling 2024.
Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Kreaheltene – en gren af Børneulykkesfonden, der arbejder med leg, bevægelse og kreativitet for udsatte og indlagte børn.
Auktionen er blevet til i et samarbejde mellem Auktionshuset.com, Eilersen og Bo Bedre.
Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Kreaheltene. Auktionshuset.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.
Læs mere om Kreaheltene her.
Se hele udvalget fra Eilersen her
Slutter om 2 dage 22 timer 37 minutter 42 sekunder
DKK 1.300