Japy Freres: Fransk kaminur af forgyldt bronze

Vurdering

Hørsholm

6492939

Japy Freres: Fransk kaminur af forgyldt bronze, rigt støbt med siddende herre, akantus og rocailler. Hvidemaljeret urskive med sorte romertal. Urværk stemplet Japy Freres. H. 36 cm. Pendul og optræksnøgle medfølger.

Fransk kaminur af forgyldt bronze

Hørsholm 08. nov. 16:52

Vurdering

1.500

Dame lommeur 'Cylindre Huit' af 18 kt. guld med nøgle.
Aarhus 08. nov. 18:56

Vurdering

7.200

5.400

Par allianceringe af rosa forgyldt sølv med brillanter 0.25 og 0,09 ct. (2)
Aalborg 14. nov. 18:58

Vurdering

3.000

1.900

Vintage Omega Geneve Automatic herrearmbåndsur, boks og certifikat fra 1962
Roskilde 06. nov. 20:31

Vurdering

10.500

8.000

Royal Copenhagen. Lågkrus med sølvlåg af Hans Hansen Lunde, Tønsberg, 1800-tallets første halvdel
Vejle 05. nov. 20:52

Vurdering

Pandora, Grann & Laglye m.fl. En samling smykker og bestikdele af sølv og sterlingsølv (7)
Vejle 14. nov. 20:44

Vurdering

1.800