Jacques Onfroy de Breville. Tre franske historieplancher, 'Notre Histoire' (3)
Jacques Onfroy de Breville (1858–1931). Tre franske historieplancher / plakater fra serien 'Notre Histoire', bestående af no. 3: 'La féodalité', no. 6: 'Entrée de Henri IV a Paris' og no. 9: 'La patrie en danger', litografi, sign. i trykket JOB, 1900-tallets begyndelse. 86 x 105 cm. Uden rammer. Fremstår med brugsmærker, afrevne bidder af kanten, reparationer. (3)
Slutter om 6 dage 10 timer 52 minutter 1 sekund