Ib Kofoed Larsen, tilskrevet for Faarup møbelfabrik. Spisebord, teaktræ
Ib Kofoed Larsen, tilskrevet. Spisebord af fineret teaktræ, rektangulær bordplade med udtræk i ender, to skjulte medfølgende tillægsplader, runde tilspidsede ben af massivt teaktræ 1960'erne. H. 72 L. 154-236 B. 86 cm. Fremstillet hos Faarup møbelfabrik. Fremstår med brugsspor brugsspor, en tillægsplade med manglende styretapper, en ende med skævhed på udtræk, et udtræk med åbne samlinger.