Ib Kofoed Larsen, tilskrevet for Faarup møbelfabrik. Spisebord, teaktræ

Vurdering

DKK 5.600

Aarhus

6490070

Ib Kofoed Larsen, tilskrevet. Spisebord af fineret teaktræ, rektangulær bordplade med udtræk i ender, to skjulte medfølgende tillægsplader, runde tilspidsede ben af massivt teaktræ 1960'erne. H. 72 L. 154-236 B. 86 cm. Fremstillet hos Faarup møbelfabrik. Fremstår med brugsspor brugsspor, en tillægsplade med manglende styretapper, en ende med skævhed på udtræk, et udtræk med åbne samlinger.

Johannes Andersen / Korup møbler, fire stole, 1960'erne (4)

Aarhus 16. nov.

Vurdering

5.200

H. J. Wegner for Ry Møbler. Lav skænk, model RY26, teaktræ
Aarhus 16. nov.

Vurdering

26.000

19.000