Ib Geertsen (1919-2009): 'Flere Rum, Serie 1', 1967.

Vurdering

DKK 13.500

Hørsholm

6490338

Katalognr.

46

Ib Geertsen (1919-2009): 'Flere Rum, Serie 1', 1967. Olie på lærred. Sign. og betitlet på bagsiden, Ib Geertsen, dec. 1967. 42 x 34 cm. Lyst felt th med to retoucher.

DKK 9.400

Forauktion

Bemærk at der ikke er fortrydelsesret på fysiske auktioner som denne.

Konditionsrapport kan bestilles ved kontakt.

Carsten Dahl. 'De så et Vejcrusifix' olie på plade, 2002

Roskilde 04. dec.

Vurdering

2.800

Jørn Larsen (1926-2004): 'Hazil'. Bemalet relief 1964-65.
Hørsholm 12. dec.

Vurdering

20.000

14.500

Knud Nielsen. 'Romantisk Tema'. (CD)
Hørsholm 12. dec.

Vurdering

13.000

6.800

Verner Hübert Thobiasen. 'Glitrende fjord'
København 30. nov.

Vurdering

Hans Voigt Steffensen. 'Landskab med køer', 1978. (cd)
Hørsholm 12. dec.

Vurdering

10.500

2.800

Helle Bang. 'Åen', olie på lærred (cd)
Vejle 01. dec.

Vurdering

6.800

3.800