I. Holm. Skønvirke broche af sølv m/ cabochonslebne carneoler.

Vurdering

DKK 1900

Odense

6493226

I. Holm (1893-1973). Skønvirke leddelt broche af sølv (830 S) m/ cabochonslebne carneoler omkranset af snirklet organisk ornamentik, stemplet monogram IH 830S, L. 7 cm, B. 5 cm. Vægt: 9,6 gr.

Erik Magnussen, Aagaard, Horsens Sølvvarefabrik m.fl. En samling smykker af delvis forgyldt sterlingsølv mv. (9)

Vejle 05. nov. 19:39

Vurdering

2.400

1.900