Horsens Sølvvarefabrik. Børnebestik og -service af sølv fra 'Eventyrserien' med forskellige motiver fra H. C. Andersens eventyr bestående af æggebæger, 2 servietringe, kniv med blad af stål (16,5 cm), 5 skub-oppere (10,5 cm), forgyldt marmeladeske (14 cm) samt gaffel-ske / 'spork' (14,5 cm). Samlet vægt ekskl. del med stål ca. 288 g. Vægt i alt ca. 330 g. Fremstår med brugsspor/-slitage i varierende grad, nogle med graveringer. (11)
Slutter om 3 dage 22 timer 8 minutter 59 sekunder