Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Vurdering

DKK 4000

Vejle

6485357

Horsens Sølvvarefabrik. Børnebestik og -service af sølv fra 'Eventyrserien' med forskellige motiver fra H. C. Andersens eventyr bestående af æggebæger, 2 servietringe, kniv med blad af stål (16,5 cm), 5 skub-oppere (10,5 cm), forgyldt marmeladeske (14 cm) samt gaffel-ske / 'spork' (14,5 cm). Samlet vægt ekskl. del med stål ca. 288 g. Vægt i alt ca. 330 g. Fremstår med brugsspor/-slitage i varierende grad, nogle med graveringer. (11)

Horsens Sølvvarefabrik. Børnebestik af sølv fra 'Eventyrserien' (12)

Vurdering

4.000DKK

Startpris

3.000DKK

Vejle

11.10, 21.07

Horsens Sølvvarefabrik. Børneskeer af sølv fra 'Eventyrserien' (12)

Vurdering

4.600DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

12.10, 20.36

Vintage Omega Quartz, herrearmbåndsur fra 1979

Vurdering

2.000DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Aarhus

9.10, 19.55

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)