Holger Jerichau (1861-1900). To akvareller med kystpartier (2)
Holger H. Jerichau (1861-1900). To akvareller med kystpartier.
Parti med huse ved skrænt. personer og både ved kyst. Sign. monogram HI. 17 x 24 cm (32 x 39,5 cm).
Parti med ruin ved kyst. Sign. monogram HI. 16,5 x 22 cm (22 x 34,5 cm)
Auktionen afsluttes: 26. nov. 2024 19:56
4 dage 20 timer 3 minutter 39 sekunder