+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Hjertevedhæng af 14 kt. hvidguld med diamanter, 0.36 ct.

Vurdering

DKK 2400

Showroom

Hørsholm

Varenummer

6491821

Beskrivelse

Hjertevedhæng af 14 kt. hvidguld med brillantslebne diamanter, i alt ca. 0,36 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS. Længde inkl. øsken: 14 x 20 mm. Fremstår med minimale brugsspor.


Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Ametyst- og diamantvedhæng af 14 kt. guld og sølv. 1800-tallet.

Ametyst- og diamantvedhæng af 14 kt. guld og sølv. 1800-tallet.

Hørsholm 07. nov. 20:08

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

4.000

Et par diamantørestikker af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 0.46 ct. (2)
Hørsholm 07. nov. 20:43

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.600

Næste bud

5.200

Solitairevedhæng med brillant på 0.60 ct.
Vejle 04. nov. 20:35

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.200

Næste bud

6.000

Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld. (2)
Hørsholm 07. nov. 18:56

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.200

Næste bud

2.200

8,45 ct Brillant armbånd, 14 kt. hvidguld
Aarhus 07. nov. 15:47

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

130.000

Næste bud

64.000

Slangering af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.33 ct.
København 07. nov. 18:50

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

8.600

Næste bud

7.000

Siersbøl: Diamantring af 14 kt. hvidguld, 0.03 ct. Ringstr. 53.
Hørsholm 07. nov. 20:51

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.400

Diamantring af 14 kt. guld og hvidguld med tre diamanter. Ringstr. 53,5.
Hørsholm 07. nov. 19:55

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

2.600

Rubin- og diamantring af 14 kt. hvidguld, 0.14 ct. Ringstr. 53.
Hørsholm 04. nov. 19:28

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

3.200

Ruben Svart: Diamantring af 14 kt. hvidguld, 0.16 ct. Ringstr. 55.
Hørsholm 04. nov. 19:24

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

6.400

Scrouples: Armbånd af 8 kt. hvidguld, L. 18,5 cm.
Hørsholm 07. nov. 19:12

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Tirisi: Pink safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld. Ringstr. 55.
Hørsholm 04. nov. 20:17

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.600

Næste bud

5.200

Tennisarmlænke i hvidguld, 1.45 ct.
Vejle 18:39

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

23.000

Næste bud

18.500

Vintage crossover brillantring i 18 kt. hvidguld, 0.64 ct.
Vejle 07. nov. 20:49

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

10.500

Armlænke. Hvidguld med brillanter, 2 ekstra led medf.
Aarhus 06. nov. 19:48

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

7.000

Rubin- og diamantrosetvedhæng med kæde i 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 04. nov. 18:48

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

6.400

Toftegaard: Diamant solitairering af 14 kt. hvidguld, 0.05 ct. Ringstr. 56.
Hørsholm 07. nov. 20:35

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.800

Diamantring af 18 kt. hvidguld, ca. 0.20 ct. Ringstr. 55.
Hørsholm 07. nov. 20:41

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

3.600

Marco Pasero & Co. Eternityring i 18 kt. hvidguld, 1.04 ct.
Vejle 04. nov. 18:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

9.400

Marco Pasero & Co. Lang brillanthalskæde i 18 kt. hvidguld, 1.21 ct.
Vejle 19:15

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

23.000

Næste bud

16.500

Solitairering i 18 kt. hvidguld, 0.25 ct.
Vejle 04. nov. 18:42

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.600

Næste bud

5.400

Diamantring af 14 kt. hvidguld, ca. 0.93 ct.
København 07. nov. 19:02

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

26.000

Næste bud

18.000

Tennisarmbånd med diamanter af 18 kt. hvidguld, ca. 5,00 ct..
København 07. nov. 19:02

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

84.000

Næste bud

66.000

Ole Lynggaard. Klassisk Brillant solitairering, ca 0.50 ct., Str. 52
København 04. nov. 18:44

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

32.000

Næste bud

15.500

Ulrich Design. Alliancering af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 0.42 ct.
Vejle 07. nov. 19:08

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

4.000

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.0.33