Henrik Tengler. Seks spisestole / armstole, model 'Chairman' (6)
Henrik Tengler. Seks armstole, model 'Chairman' med stel af børstet stål, kopstykke af lakeret ahorn, sæde og ryg originalt betrukket med læder. H. 76 cm., B. 55 cm., Sh. 44 cm. Formgivet i 1991. Fremstillet hos Hansen & Sørensen. Fremstår med alm. brugsspor, nogle ridser og mærker. (6)
Slutter om 9 dage 20 timer 29 minutter 14 sekunder